Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/lm-ringkoebing.dk/public_html/templates/ringskabjuli6/functions.php on line 197
Program

LM Ringkøbing



  

MØDER OG BIBELKREDSE KL. 19.30

For nærmere oplysninger kontakt venligst: Kaj Birkmose 9732 1366.

 

AUGUST

 
   
Onsdag d. 10. 14.30 Møde for ældre og enlige v/Mads Peder Thorlund, Ølgod.
Hos Solveig og Kaj Birkmose, Kærbyvej 12.
Torsdag d. 11. Møde v/Leif Bach Kofoed, Rækker Mølle.
Mødeleder: Kaj Birkmose.
Torsdag d. 18. Bibelkredse.
Søndag d. 21. Udflugt.
Torsdag d. 25. Møde v/Mads Hansen, Ølgod.
Mødeleder: Henrik Baun Jeppesen.
   

SEPTEMBER

 
   
Torsdag d. 1. Møde v/Søren Eriksen, Skjern.                                                                  Mødeleder: Karsten Hauge Mortensen.                                                                           
Torsdag d. 8. Bibelkredse.
Tirsdag d. 13. 18.00 Fællesspisning.
19.00 Høstfest v/Axel Tye Clausen, Tarm.                                             Mødeleder: Kaj Birkmose.
Onsdag d. 14. 14.30 Møde for ældre og enlige v/Svend Åge Kronborg, Nr. Vium.
Hos Lene og Torben Hvergel, Langelandsgade 81.
Torsdag d. 22. Møde v/Børge Haahr Nielsen, Ølgod.
Mødeleder: Lene Hvergel.
Man 26.-tors 29.  Exodus-møder på Efterskolen Solgården, Tarm. 
   

OKTOBER

 
   
Torsdag d. 6.  19.00 Bedemøde og derefter møde v/Jørgen Enevoldsen, Ølgod.
Mødeleder: Lilli Olsen og Lene Hvergel.
Onsdag d. 12. 14.30 Møde for ældre og enlige v/Jens Schmidt, Astrup.
Hos Kisser og Henrik Baun Jeppesen, Brogårdsvænget 2.
Torsdag d. 13. Bibelkredse.
Torsdag d. 20. Møde v/Leo Poulsen, Spjald hos Gudrun og Poul B. Jensen, Flytkær 16, Ølstrup.
Mødeleder: Poul Bækgaard Jensen.
Fredag d. 28. Bibelkursus v/Kristian Mogensen, Hillerød.
Mødeleder: Lene Hvergel.
Lørdag d. 29. Bibelkursus v/Kristian Mogensen, Hillerød.
Mødeleder: Solveig Birkmose.
   
NOVEMBER  
   
Torsdag d. 3. Bibelkredse.
Tirsdag d. 8. Fællesmøde v/Rolf Leinum, Tarm.
Mødeleder: LMU.
Onsdag d. 9. 14.30 Møde for ældre og enlige v/Axel Rye Clausen, Tarm.
Hos Ellen og Kurt Andersen, Markskellet 3.
Torsdag d. 17. Møde v/Jens Olsen, Ringkøbing.
Mødeleder: Karsten Hauge Mortensen.
Torsdag d. 24. Fællesmøde med IM v/Bo Knudsen.
I missionshuset, Brogårdsvej 4.
   
DECEMBER  
   
Torsdag d. 1. Bibelkredse.  
Tirsdag d. 6. Fællesmøde v/Nikolaj Dam Bendiks, Holstebro.                                                Mødeleder: LMU
Onsdag d. 7. 14.30 Møde for ældre og enlige v/Leo Poulsen, Spjald.                                    Hos Marianne Andersen, Grønlandsgade 15.
Fredag d. 16. 18.00 Fællesspisning.
19.00 Julefest v/Thorkild Lundberg, Struer.                                     Mødeleder: Kaj Birkmose.