LM Ringkøbing



MØDER OG BIBELKREDSE KL. 19.30

For nærmere oplysninger kontakt venligst: Kaj Birkmose 9732 1366.

 

AUGUST  
   
Torsdag d. 8. Møde v/Henning Hansen, Esbjerg.
Mødeleder: Lene Hvergel.
Onsdag d. 14. 14.30 Møde for ældre og enlige v/Bent Kjøller-Hansen, Skjern.
Hos Marianne Andersen, Grønlandsgade 15.
Torsdag d. 15. Bibelkredse.
Søndag d. 18. Madpakketur - mere info følger.
Torsdag d. 22.  Møde v/Henning Hansen, Esbjerg.
Mødeleder: Poul Bækgaard Jensen.
Torsdag d. 29. Møde v/Henning Hansen, Esbjerg.
Mødeleder: Kaj Birkmose.
   

SEPTEMBER

 
   
Torsdag d. 5. Bibelkredse. 

Tirsdag d. 10.

18.00 Fællesspisning.
19.00 Høstfest v/Thomas Beck, Esbjerg.

Mødeleder: Kaj Birkmose.

Onsdag d. 11. 14.30 Møde for ældre og enlige v/Leo Poulsen, Spjald.
Hos Inger Vestergaard, Langelandsgade 80.
Torsdag d. 19. Bibelkredse.
Torsdag d. 26. Møde v/Mads Peder Thorlund, Ølgod.
Mødeleder: Karsten Hauge Mortensen.
   

OKTOBER

 
   
Torsdag d. 3.

19.00 Bedemøde - mødeleder: Erik Lønbæk.
19.30 Møde v/Bent Kjøller-Hansen, Skjern.

Mødeleder: Poul Bækgaard Jensen.

Onsdag d. 9. 14.30 Møde for ældre og enlige v/Erik Trans, Herning.
Hos Margrethe og Erik Lønbæk, Poulsgårdsvej 3.
Torsdag d. 10. Bibelkredse.
Torsdag d. 17.  Møde v/Christian Haahr Andersen, Herning.
Mødeleder: Lene Hvergel.
Fredag d. 25.  Bibelkursus v/Bent Olsen, Hillerød - i Ringkøbing kirkehus.
Mødeleder: Marianne Andersen.
 
Lørdag d. 26.  Bibelkursus v/Bent Olsen, Hillerød - i Ringkøbing kirkehus.
Mødeleder: Solveig Birkmose.
 
Torsdag d. 29. Fællesmøde v/Johannes Esmarch, Videbæk.
Mødeleder: LMU.
   
NOVEMBER  
   
Torsdag d. 7. Bibelkredse.
Onsdag d. 13. 14.30 Møde for ældre og enlige v/Christian Haahr Andersen, Herning.
Hos Solveig og Kaj Birkmose, Kærbyvej 12.
Torsdag d. 14. Møde v/Robert Enevoldsen, Holstebro.
Mødeleder: Lene Hvergel.
Torsdag d. 21. Bibelkredse.
Torsdag d. 28. Fællesmøde med IM v/Carsten Riis Jensen, Bøvlingbjerg.
I missionshuset, Brogårdsvej 4.
   
DECEMBER  
   
Tirsdag d. 3. Fællesmøde v/Karsten Hauge Mortensen, Ringkøbing.
Mødeleder: LMU.
Onsdag d. 11. 14.30 Møde for ældre og enlige v/Hans Lundby, Skjern.
Hos Lene og Torben Hvergel, Langelandsgade 81.
Torsdag d. 12. Bibelkredse. 
Lørdag d. 21.

17.00 Fællesspisning - derefter 

julefest v/Aksel Rye Clausen, Tarm.
Mødeleder: Kaj Birkmose.